Mercan Yazılım Katibim Okul Zili Programı v4.5
Kâtibim Okul Zili Programı bilgisayarın ses kartını kullanarak bilgisayar ortamından okul zilinin  çalınmasını sağlar. Zengin melodi seçenekleri ile okullardaki monotonluğu azaltır. Teneffüste dinlendirici müzik yayını yapabilir ve sesli,eğitici mesajlar verebilir. Bu sayede Okul zili eğitici bir araç olarak kullanılabilir. Kullanım Kılavuzu için burayı tıklayın

zil

katibim okul zili indir 
Kâtibim Okul Zili Programının Özellikleri
Melodi ayarları yardımı öğrenci giriş zili, öğretmen giriş zili ve öğrenci çıkış zilleri için istenirse ayrı ayrı melodiler seçilebilmektedir.
Öğrenci ve öğretmen giriş zilinden sonra istenirse öğrenci ve öğretmen için hazır anons çalabilirsiniz.
3 Zaman tablosu yardımı ile giriş-çıkış saatlerini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.
4 Müzik listesi yardımı ile istenilen teneffüslerde öğrencilere eğitici sesli mesajlar dinletebilir veya müzik yayını yapabilirsiniz.
5 Güç kontrolü sayesinde COM1, COM2 veya LPT1 portunu kullanarak okul zilinin kullandığı anfiyi kontrol edebilirsiniz. Bu sayede ders esnasında istenmeyen seslerin hoparlörlere gitmesini ve anfinin gün boyu açık kalmasını engelleyerek güç tasarrufu sağlayabilirsiniz. 
6 Windows sesini sıfırlama özelliği sayesinde portlar kullanılmadan ders esnasında bilgisayardaki oluşacak seslerin hoparlörlere gitmemesi için Windows’un sesi, ses denetiminden otomatik olarak ders süresince sıfır seviyesine çekilmektedir. 
7 Zamanlanmış görevler bölümü ile giriş-çıkış  saatleri dışında toplantı zili veya herhangi bir saatte başka zil çalınacaksa bu bölümden ayarlanabilmektedir.
8 "Elle kontrol et" seçeneği ile istediğimiz zaman giriş zili, çıkış zili, öğretmen giriş zili, İstiklâl Marşı ve Alarm gibi zilleri elle çalabiliriz.
9 Minimum görünüm yardımı ile program, ekranın üst kısmına yerleşir ve kayan yazı ile kaçıncı derste olunduğunu ve kalan süreyi göstermektedir.
 
Program Gereksinimleri

Programın sorunsuz çalışması için bilgisayarınızda Windows Xp, Vista, Windows 7 veya Win8 işletim sistemlerinden biri yüklü olmalıdır.

 
 

Hızlı Erişim Linkleri
Mercan Yazılım Hızlı Erişim