Excel'den Kişi listesi Nasıl alınır?
   
 

Bir Excel dosyasında kayıtlı olan verilerimizi ve kişi listesini programa aktararak bu kişilere toplu sms gönderebilirsiniz. bunun için ana pencere bulunan Excel'den Veri Al butonunu tıklayınız. Karşınıza gelen seçeneklerden Excel'den Öğrenci-Veli listesi al seçeneğini tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki resimde görülen pencere gelecektir.

 
Excelden veri al
     
 

"EXCEL,TXT,CSV Dosyası Aç" butonunu kullanarak kişi listesinin bulunduğu Excel belgesini seçerek bu belgeyi yandaki resimdeki gibi görüntüleyebilirsiniz. Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi Excel belgesinden alınacak olan bilgilerler adı soyadı, telefonu, okul numarası, veli adı olarak seçilmiş durumda.

 

 

Excel den veri al-2

 

 

Numaraları al butonuna tıkladığımızda seçmiş olduğuz sütunlardaki veriler alınarak ayrı bir liste olarak yandaki alınan kayıtlar bölümde görüntülenir. Listeyi inceleyerek uygun olmayan kayıtları siliniz. Bu işlemden sonra kişileri kaydet butonunu kullanarak listedeki kişi bilgilerini, seçeceğimiz veya yeni oluşturacağımız bir gruba ekleyebiliriz.

  Bu verileri kaydetmeden doğrudan bu kişilere mesaj atmak isterseniz kayıtları Mesaj Ekranına Aktar butonunu tıklayarak listedeki bilgilerin ana penceredeki Mesaj Gönderilecek kişiler listesine eklenmesini sağlayabilirsiniz. Buradan da istediğiniz mesajı yazıp gönderebilirsiniz.
  Bu bölümü kullanarak Excel deki bir listede bulunan kişilere devamsızlık, borç bilgisi, hatırlatma, kutlama vb. mesajları gönderebilirsiniz.
   
   

 

Hızlı Erişim Linkleri
Mercan Yazılım Hızlı Erişim