Mesaj Gönderim Ekranı (Ana Pencere)

Bu bölümü kullanrak rehberinizdeki kişilere toplu sms gönderebilirsiz. Excel'den kişi listesini ve telefon numarasını alıp bu kişilere toplu sms gönderebilirsiniz. yine excelden devamsızlık bilgisini alıp velilere öğrencilerin devamsızlık durumunu bildiren mesaj gönderebilirsiniz.

 

Mercan Sms ana pencere

 

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi sol kenarda rehberimizdeki kişilere gruplamak için gruplar bölümü ve hemen altındaka gruplardaki kişileri görüntülemek için kişiler bölümü yer almaktadır. bu bölümleri kullanarak yeni bir grup oluşturabiliriz. veya grup içine yeni bir kişi ekleyebiliriz. iç içe birden çok grup oluşturabiliriz.

Mesaj gönderme işlemi nasıl yapılır?
sms icon
Grup listesinden toplu sms göndermek istediğimiz grupları seçeriz. Bu gruplara ait üyeler kişi listesinde görüntülenir.
sms icon
Bu listedeki kişilerden istediğimiz kişileri seçerek bu kişileri mesaj gönderilecek kişiler listesine gelmesini sağlayın.
sms icon
Mesaj kutusuna göndermek istediğiniz mesajı yazın.
sms icon
Mesaj konusu kısmından bir mesaj konusu seçin.
sms icon
“Mesajı kişi Listesine Ekle” butonunu kullanarak yazmış olduğunuz mesajın mesaj listesindeki kişilerle ilişkilendirilmesini ve her bir kişi için mesajın kaç karakterden oluştuğunu görebilirsiniz.
sms icon
Mesajları Gönder butonunu tıklayarak mesaj listesindeki mesajları ilgili kişilere gönderebilirsiniz. Bu işlemden önce mobil modeminizin bilgisayara takılı olması gerekmektedir.
sms icon
Mesaj iletim raporları gelsin seçilmiş ise her bir mesaj alıcıya ulaştırıldığında mesajın ulaştığına dair iletim raporu gelir.
Türkçe karakter kullan seçilmiş ise mesajınızda ş,ç,ğ,ı,ö,ü gibi Türkçeye özgü karakterleri kullanabilirsiniz. Ama mesajınızın uzunluğu 70 karakteri geçemez. Uzun mesajlarda bu seçeneği seçmemenizi tavsiye ederiz. Bu seçenek seçili olmadığında ğ=g,ç=c,ı=i,ü=u,ö=o karakterleri kullanılır.
  .
   

 

Hızlı Erişim Linkleri
Mercan Yazılım Hızlı Erişim