İlk Yapılması Gerekenler
   
 

Mercan Yazılım Sms Programının çalışabilmesi için .NetFrameWork 4.0 yüklü olması gerekir. .NetFrameWork 4.0 yüklemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=17718


Bu programı kullanarak toplu sms gönderebilmek için herhangi bir cep telefonu operatöründen faturalı veya faturasız cep telefonu hattı almalısınız. Daha sonra SMS gönderebilmek GSM operatörlerinin düzenlediği SMS kampanyalarından birine kaydolmalısınız. Yine aynı operatörden içinde hat olmayan bir mobil modem (VINN, JET veya VODEM) cihazı satın almalısınız. Aldığınız hattı mobil modeme, mobil modemi de bilgisayarınıza takın ve modemin sürücüsünü yükleyin. Yükleme işlemi başarılı olmuş ise aygıt yöneticisinden modem seçeneğini tıkladığınızda almış olduğunuz operatöre ait modemin adı aşağıdaki gibi modem listesinde görüntülenir.

  aygit_yoneticisi
Eğer modem listesinde mobil modeminizin adı görüntülenmiyorsa yükleme işlemini tekrar deneyiniz.
 

 

Modem yükme ile ilgili aşağıdaki linklerdeki videoları izleyebilirsiniz.

 

TURKCELL VINN Kurulumu

http://www.youtube.com/watch?v=Z-CbwDelkrc

 

Vodafone Mobil Modem Tanıtımı

http://www.youtube.com/watch?v=P3g2N7yytiQ

http://www.youtube.com/watch?v=yU-U7RbgX_E&feature=relmfu

 

 

  modem_hatasi
Mobil modemi bilgisayara tanıttıktan sonra Mercan Yazılım Sms Programını çalıştırın. İlk etapta herhangi bir modem ayarı yapılmadığı için yandaki gibi bir uyarı mesajı görüntülenir.
Modem ayarlarını yapmak için Evet butonunu tıklayın.
   
  ayarlar
Bu işlemlerden sonra hiçbir sorunla karşılaşmadıysanız “Kaydet” butonu ile ayarları kaydedip programın her seferinde bu ayarları otomatik olarak kullanmasını sağlayabilirsiniz.
 
Bu işlemden sonra modemi her takışınızda program modeminizi otomatik olarak algılar. Böylece her seferin modemin hangi porta bağlı olduğunu belirmek zorunda kalmazsınız. Mobil modemi farklı bir USB porta takarsanız bağlantı yapılan port değiştiği için modemin bağlantı ayarlarını yeniden yapmanız gerekir. Bundan dolayı sabit bir USB port kullanırsanız daha iyi olur.

 

   
Hızlı Erişim Linkleri
Mercan Yazılım Hızlı Erişim