Katibim Okul Zili Programı (Ana Pencere)
   

Okuldaki ders durumunu gösteren bir panel ile program bölümleri arasında geçişi sağlayan butonlardan   oluşmaktadır. Zil programındaki butonların görevleri kısaca aşağıda belirtilmiştir.

Kâtibim okul zili ana pencere
madde imi
Melodi Ayarları: Melodi ayarlarının yapıldığı bölümü ekrana getirir. Derlerin giriş, çıkış ve öğrenci zillerinin ayarlandığı bölümdür. Ayrıca bu bölümü kullanarak İstiklal Marşı,Alarm sesini belirleye biliriz bunlara ek olarak öğrenci, öğretmen ve kitap okuma ananoslarını ayarlayabiliriz.
madde imi
ZTablosu:  Derslerin giriş/çıkış saatlerinin belirlendiği zaman tablosunun oluşturlduğu bölümdür.
madde imi
Genel Ayarlar: Derse hazırlık zillerinin çalacağı saatlerin belirlendiği, teneffüste müzik yayınının yapılıp yapılmayacağının belirlendiği bölümdür.
madde imi
Açık-Kapalı : Okul zilinin aktif yada pasif olmasını sağlayan bölüm.
madde imi
Müzik Listesi: Teneffüste yayınlanacak müzik dosyalarının listesinin oluşturulduğu bölüm.
madde imi
Müzik yayını  başlat-durudur: Müzik yayınını elle başlatmak veya durdurmak için kullanılır.
madde imi
Minimum Görünüm:  Minimum görünün özelliği ile okul zili programı ekranın en üstünde çok az bir yer kaplayarak hangi derste, hangi teneffüste ve dersin bitmesine veya teneffüsün bitmesine ne kadar süre kaldığını kayan yazı ile göstermektedir.
madde imi
Melodiyi Elle Kontrol Et:  Bu seçenek sayesinde giriş melodisini, çıkış melodisini, öğretmen derse giriş melodisi, alarmı, İstiklâl Marşını elle devreye sokabilir ve çalan bir melodiyi durdurabiliriz.
madde imi
Tarih ve Günün yazılı olduğu bölümü çift tıklayarak saat değiştirmek için tarih-saat ayarlarının açılmasını sağlayabilirsiniz.
madde imi
Sağdaki liste içinde işlenecek olan ders sayısını ve bunların giriş çıkış saatlerini görebilirsiniz.
   
 
Katibim Okul Zili İşlemler Menüsü
Ana pencere işlemler
   
madde imi
Paramatre Al: Okul zili Programın etkinleştirilebilmesi için gerekli olan parametrelere ulaşmak için kullanılır. Bu parametreleri okul zili etkinleştirilirken program sorumlusuna bildirmeniz gerekir.
madde imi
Programı etkinleştir: Okul zili Programını etkinleştirmek için bu seçenek kullanılır. program sorumlusundan aldığını parola ve güvenlik anahtarını bu bölüme girerek okul zili programını etkinleştirebilirsiniz. Kullanıcı adını istediginiz şekilde tanımlayabilirsiniz.
madde imi
Ödeme Bilgileri: Bu bölümü kullanarak okul zili programının ücretini ödeyebileceğiniz banka isimlerini ve hesap numaralarını öğrenebilirsiniz.
madde imi
Yedek Al: Okul zili Programın tüm ayarlarını ( Melodi ayarları, zaman tablosu,genel ayarlar vb.) yedeklemek için kullanılır.
madde imi
Yedek Yükle: Daha önceden yedeği alınmış ayarları yüklemek için kullanılır.
madde imi
Yardım: Okul zili Programının kullanımı ve kurulumu ile ilgili bilgi almak için kullanılır.
madde imi
Program Hakında: Okul zili Programının sürümü ve program yetkilisi ile ilgili bilgi almak için kullanılır.
   
   
   
   

 

 

Hızlı Erişim Linkleri
Mercan Yazılım Hızlı Erişim