USBKey Akıllı Tahta Kilit Programı v1.6.40
     
Usbkey Admin
 
     

Bu program akıllı tahtaları yetkisiz, izinsiz kullanımlardan korumak için geliştirilmiş bir Akıllı Tahta Kilit programıdır. Bu Kilit Programı sayesinde Akıllı tahtaları USB Bellklerden ve Cep telefonunuzdan Mobil Anahtarı kullanarak açabilirsiniz.Ayrıca öğrencilerin teneffüslerde ve boş dersler de akıllı tahtaları açıp izinsiz kullanmalarını müzik dinleyip, film seyretmelerini engellemek için geliştirilmiştir.

     

USBKey Akıllı Tahta Kilit Programı v1.6.40 Özellikler

   

madde imi Aynı anda birden çok Flash Belleği Usb Anahtar yapabilme.

madde imi Mobil Uygulama ile Android ve IOS (IPHONE) İşletim sistemli Cep telefonlarından ve tabletlerden Mobil Anahtar oluşturarak Akıllı Tahta Kilit Açma (Google play Strore ve AppStore'dan Usbkey Mobil Anahtar ücretsiz indirilebilir).

madde imi Flash belleklere bulaşan kasör.exe virüsünü temizleme ve gizli dosyaları görünür yapma.

madde imi Flash bellekteki anahtar kaybolsa bile flash belleği anımsama özelliği ile tahtayı açabilme.

madde imi Her bir kullanıcının ne kadar akıllı tahtayı kullandığını kaydetme

madde imi Anahtar Flash Bellek olmadan her güne özel üretilen günlük kullanım parolası ile akıllı tahtaları açabilme.

madde imi Kurulum için akıllı tahtalarda ADMINISTRATOR kullanıcısını etkinleştirmeniz gerekmez.

madde imi Veciz Söz editörü ile Akıllı tahta kilit ekranında iken eğitici veciz sözler gösterilebilir.

madde imi DeepFrezee Programının devre dışı bırakılmasını engelleme.

madde imi Görev yöneticisini ve 3. Parti Task Manager Programları Devre dışı bırakma.

madde imi Kendini Koruma özelliği ile Uygulamasını kapatılması ve Uygulamaya ait dosyaların silinmesini engelleme

madde imiAkıllı tahta kullanıcı ayarlarını dosyaya kaydetme ve diğer akıllı tahtalara bu dosyadan ayarları yükleme

madde imiAkıllı Tahta Kilit ekranında beklerken belli bir süre sonra akıllı tahtayı UYKU MODU’na geçirme.

madde imi İsternirse Akıllı tahta kilit ekranında tutma özelliği etkinleştirilerek teneffüslerde açık kalması sağlanabilir.

Akıllı Tahta Kilit Programı Usbkey Admin, Usbkey User ve Usbkey Mobil Anahtar olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

madde imi Program Güvenliği Furkan Kadir GÜZELOĞLU'nun katkılarıyla artırılmıştır.

     

1.USBKey Admin:

   

USBKey Admin’i Akıllı Tahtalara Usb Kilit(Usb Anahtar) veya Mobil Anahtar oluşturmak için masaüstü bilgisayarımıza veya dizüstü bilgisayarımıza kurmamız gerekmektedir. Bu programla herhangi bir flash belleği Akıllı Tahtaların Kilidini açmak için Usb Kilit ( usb anahtar) olarak kullanabiliriz.
Burada dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta var.

1-USBKey Admin Programında OKUL KODU ve güvenlik GÜVENLİK KODU’nun belirlenmesi.
     
usbkey admin
 

 

Okul kodu ve Güvenlik kodu oluşturduğunuz Anahtar Belleğin benzersiz olmasını sağlar. Bu sayede başka bir programda oluşturulan Akıllı Tahta Kilitleri sizin akıllı tahtalarını açamaz. Bunun için özelikle okul kodunu ve güvenlik kodunun titizlikle korunması gerekmektedir. Mümkünse sistem sorumlusunun dışında diğer kişilerin bilmemesi daha iyi olur. Okul kodu olarak, kurum kodunu kullanabilirsiniz veya istediğiniz size ait farklı bir kod oluşturabilirsiniz. Güvenlik kodunuz sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur. İsterseniz bu kodu kendiniz de belirleyebilirsiniz. Bu sayede diğer programlarda oluşturulan anahtarlar sizin tahtanızı açamaz. Her iki kodun da elde edilmesi durumunda, programın DEMO’su dahi kullanılarak oluşturulan anahtarlar tahtalarınızı açar. Bu konuya dikkat etmelisiniz.


Ayrıca Google Play den ve AppStore'dan USBkey Mobil Anahtar Uygulamasını indirip Android ve IOS (IPHONE) İşletim Sistemli Akıllı Telefonunuzla da Mobil Anahtar oluşturarak Akıllı Tahtayı Flash Bellek kullanmadan açabilirsiniz.  Bunun için Mobil uygulamanın etkinleştirilmesi edilmesi gerekmektedir.


Ayrıca akıllı tahtalara kurulacak olan USBKey User Programı’nda da OKUL KODU ve GÜVENLİK KODU’nun USBKey Admin Programı’ndaki ile aynı olması gerekir. Aksi takdirde oluşturduğumuz anahtar tahtayı açmaz.
Öğretmen Adı ve Öğretmen No alanlarını doldurarak her bir öğretmenin ne kadar süreyle akıllı tahtaları kullandığını takip edebilirsiniz.

Örnek: USBKey Admin Kullanarak anahtar flash oluşturma.
1-Okul adını giriniz.
2-okul kodu ve güvenlik anahtarını belirleyiniz.
3-Anahtarın geçerlilik süresini belirleyebilirsiniz.
4-Öğretmen adını ve Öğretmen no sunu giriniz.
5-Mevcut belleklerden bir veya birden fazlasını seçiniz.
6-Anahtar disk oluştur butonuna basak işlemi tamamlayın.

 

     
2.USBKey User:    

USBKey User ‘i akıllı tahtaları yetkisiz kişilerin açmasın engellemek için kullanabilirsiniz. Program kurulduktan sunra sistemin açılışına yerleşir ve sistem açılır açılmaz devreye girer. Sizin belirlediğiniz süre kadar tahtaya anahtar flash belleğinizi takmanız veya günlük şifre girmeniz için bekler. Bu süre içinde şifreyi girmezseniz sistemi otomatik olarak kapatır. Bu süre içinde anahtar belleğinizi takarsanız kilit açılır ve akıllı tahtayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

     

usbkey user

 
     

Ayarlar butonuna basarak akıllı tahta için gerekli ayarları yapabilirsiniz. Varsayılan şifre 12345 dir.

     
usbkey user ayarlar
 
     

Ayarlar penceresini kullanarak yukarıda da görüldüğü gibi birçok ayarı yapabiliriz. Burada en önemli olan OKUL KODU ve GÜVENLİK KODU’nun USBKey Admin Programı’ndaki  ile aynı olması gerekmektedir. Ayarları yaptıktan sonara istersek diğer tahtalara da aynı ayarları sürekli olarak yapmamak için, ayarları dosyaya kaydedip daha sonra başka bir tahtada dosyadan ayarları pratik olarak geri yükleyebiliriz. Cep telefonundan Akıllı tahtaları açmak için Mobilden Açmayı etkinleştir seçeneğinin seçili olması gerekir.

     
3.USBKey Mobil Anahtar:    
     

Google Play den ve AppStore'dan USBkey Mobil Anahtar Uygulamasını indirip Android ve IOS (IPHONE) İşletim Sistemli Akıllı Telefonunuzla da Mobil Anahtar oluşturarak Akıllı Tahtayı Flash Bellek kullanmadan açabilirsiniz. Öncelikle Mobil Uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamanın etkinleştirilmesi için Admin Programını kullanarak bir anahtar flash oluşturun. Bu anahtarı oluştururken kullandığınız OKUL KODU ve OGRT NO’sunu kullanarak Mobil Uygulamayı etkinleştirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra artık internetiniz olmasa bile telefonunuzda oluşturacağınız parola ile akıllı tahtaları açabilirsiniz. Burada akıllı tahtaların tarih ve saatlerinin güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Tarih saat güncel olmaza Mobil Anahtar düzgün çalışmayabilir. 

     
Usbkey Mobil Anahtar
 
     
     
     

...

Hızlı Erişim Linkleri
Mercan Yazılım Hızlı Erişim